4 warianty czekoladowych prezentów dla gości

Wśród miłych tradycji weselnych, które przyjęły się w Polsce, można wyróżnić na pewno wręczanie gościom niewielkich, acz miłych upominków. Przeważnie są to słodycze i nierzadko różnego rodzaju wyroby czekoladowe. Czekolada to bardzo wdzięczny materiał, z którego można wyczarować prawdziwe cuda – przykłady poniżej.

Eleganckie telegramy

Ze zwyczajnych z pozoru czekoladek dla gości weselnych można wyczarować magiczne telegramy, przekazujące odpowiednią wiadomość. Większe telegramy z dłuższymi podziękowaniami, datą ślubu i dodatkowym serduszkiem albo imionami konkretnych osób wręcza się zwykle rodzicom, ale gościom można zaproponować ich skromniejszą alternatywę, czyli np. zestawy trzech czekoladek przedstawiające pierwsze litery imion imion pary młodej, między którymi zagości czekoladka zdobiona sercem, obrączką albo po prostu symbolem „&”.

Ozdobne pralinki

Eleganckie wesele wymaga eleganckiej oprawy, którą pomogą stworzyć wykwintne pralinki. Niektóre z nich są niczym małe dzieła sztuki, a że zwykle charakteryzują się większym rozmiarem i nawet pojedynczo robią wrażenie, na spokojnie można wręczyć gościom po jednej takiej sztuce, dbając jedynie o to, by jak najlepiej ją zaprezentować. Rzemieślnicza pralinka może trafić do białego kartonika w formie piramidki, na którym pojawią się podziękowania lub wybrany przez parę młodą napis, dodatkowe ozdoby i scalająca to wszystko kokardka. Nie dość, że jest to bardzo przyjemny dla podniebienia prezent, pozwalający skosztować czegoś bardziej wykwintnego, to jeszcze do tego ładnie opakowane pralinki stanowią dodatkową dekorację stołów, gdzie często są celowo ustawiane bezpośrednio obok winietek lub serwetek.

Mini zestawy czekoladek

Przygotowując wesele na mniejszą ilość osób, można pozwolić sobie na to, by każdej z tych osób podarować jednak coś ciut większego. Pojedynczą minimalistyczną pralinkę świetnie zastąpią małe zestawy weselnych czekoladek dla gości jak takie od Z-Miłości, które zazwyczaj zawierają trzy, cztery lub pięć różnych czekoladowych łakoci. Dobierane do zestawów czekoladki dla gości weselnych mogą mieć ten sam smak i kształt, a np. inne zdobienie, jednakże zwykle fajnie wpleść w nie odmienne propozycje i dać gościom szansę na wypróbowanie różnych kompozycji smakowych. Klasyczne mleczne czekoladki można wymieszać z tymi nadzianymi alkoholem lub pokrytymi warstwą białej albo deserowej czekolady. Fajnie sprawdzają się też mniej oczywiste smaki, takie jak whisky i wszelkiego rodzaju modne drinki, kakao z dodatkiem ostrego chili, słony karmel i orzeźwiająca mięta.

Czekoladowe lizaki

Czekoladki z dodatkiem alkoholu, eleganckie telegramy i wykwintne pralinki kieruje się raczej do osób dorosłych, dlatego jeśli w weselu biorą też udział dzieci, warto przygotować dla nich oddzielne podarunki. Słodkie czekoladowe lizaki pomogą utrzymać czekoladowy motyw prezentów, a nieletni na pewno totalnie dla nich przepadną. Można uformować je na kształt misia, serca albo nawet przygotować z nich wizerunek pary młodej. Do przymocowywanych do lizaków drewnianych patyczków bardzo dobrze będą pasować minimalistyczne złote wstążki.


Opublikowano

w

przez

Tagi: