Bez kategorii

Alternatywna księga gości

Coraz większą popularność w naszym kraju zdobywa księga gości weselnych, czyli miejsce, gdzie każdy z weselników może dokonać pamiątkowego, czasem dowcipnego wpisu na temat nowożeńców.

Najpopularniejsze są klasyczne księgi weselne, charakteryzujące się ozdobnym wykonaniem i bardzo elegancką formą. Tutaj goście wpisują życzenia dla młodej pary, bądź tylko składają podpisy. Niestety zdarzają się sytuacje, gdy księga gości jest przez nich pomijana. Dzieje się tak dlatego, że w ferworze zabawy weselnej goście po prostu o niej zapominają, albo nie mają pomysłu na oryginalne życzenia. Dlatego dobrze jest przygotować księgę gości weselnych w takiej formie, by na dłużej przykuła ich uwagę i skłaniała do wpisania życzeń. Warto też zadbać o odpowiednią jej ekspozycję.

Niezłą alternatywą dla klasycznej księgi gości jest np. przygotowanie jej w formie plakatu ze zdjęciem pary młodej i miejscem na wpisy. Można potem oprawić ją w ramę i powiesić. Modnym motywem na plakat są drzewa i liście z podpisami lub kolorowe baloniki. Zamiast plakatu można stworzyć „drzewko życzeń” z prawdziwej rośliny i przyczepiać do gałązek karteczki z życzeniami. Sporą popularnością cieszy się księga gości w formie maszyny do pisania w stylu retro, na której goście własnoręcznie mogą wystukać życzenia dla młodej pary.

 

Możliwość komentowania Alternatywna księga gości została wyłączona