Biustonosze – jak prawidłowo zmierzyć rozmiar piersi?

Źle dobrany biustonosz nie zapewnia piersiom odpowiedniego podparcia i nie nadaje im ładnego wyglądu. Z tego powodu warto zadbać o jego dopasowanie.

Wybór odpowiedniego biustonosza należy rozpocząć od zmierzenia piersi za pomocą centymetra krawieckiego. Pierwszym pomiarem jaki należy pobrać jest wymiar pod biustem. Należy mierzyć się w pozycji wyprostowanej – najlepiej przed lustrem, by widzieć czy centymetr nie zsuwa się zbyt nisko – ma on być dość ciasno, gdyż za luźne biustonosze źle trzymają piersi. Od otrzymanego wyniku odejmuje się 5 cm, gdyż stanik podczas noszenia rozciąga się.

Następnie należy zmierzyć obwód piersi. Najlepiej robić to w miękkim biustonoszu. Mały i jędrny biust mierzy się w pozycji wyprostowanej, a średni i duży w pozycji pochylonej – pozwala to na uzyskanie niezawyżonego wyniku. Taśmę krawiecką należy lekko napiąć i dopiero wtedy sprawdzić wynik.

Gdy wiemy już jakie są nasze wymiary, od obwodu piersi odejmujemy obwód pod biustem i na podstawie otrzymanego wyniku, obliczamy wielkość miseczki. Najlepiej sprawdzić odpowiedni dla nas rozmiar biustonosza w rozmiarówce danego producenta, gdyż często okazuje się, że np. rozmiar 75 F w jednej firmie odpowiada rozmiarowi 75 G u innego producenta.


Opublikowano

w

przez

Tagi: