Czy ankieta weselna to dobry pomysł na wspomnienia z wesela?

Pamiątki z wesela mają ogromne znaczenie dla pary młodej. Bardzo często nowożeńcy chcą, by goście napisali dla nich kilka słów. Do tej pory bardzo popularnym elementem była księga gości. Od kilku lat coraz popularniejsza jest ankieta weselna. Jak ją przygotować i gdzie umieścić? 

Interesująca ankieta – jak ją przygotować? 

Ankiety weselne pojawiły się na weselach już kilka lat temu i z roku na rok są coraz bardziej popularne. Dlaczego? 

Napisanie kilku słów dla nowożeńców w księdze gości, która jest zbiorem pustych kart, dla wielu osób jest poważnym wyzwaniem. Zestaw pytań, który układa się w ankietę weselną, jest dużo łatwiejszy do wypełnienia. Dzięki pytaniom można w prosty sposób naprowadzić gości, co mogą napisać. Jest to również znak, co interesuje nowożeńców. 

Ankieta weselna może zawierać różne zestawy pytań. Warto jednak zacząć od standardowej formuły, w której gość przedstawia się. Można zapytać skąd zna nowożeńców, jak długo ich zna i skąd przyjechał na wesele. 

W ankiecie weselnej sprawdzą się również pytania na wesoło. Panu młodemu na pewno przyda się rada, co powiedzieć żonie, która znowu nie ma się w co ubrać, czy jak jej pomóc, gdy kolejny dzień boli ją głowa. 

Młoda żona bardzo chętnie dowie się od doświadczonych mężatek, jak poinformować męża, że jego ukochany samochód został delikatnie podrapany, czy że po raz kolejny obiad się przypalił. 

Ankiety weselne to dobry sposób na uzyskanie ciekawych, zabawnych, a często również wzruszających wpisów, które po kilku latach będą niesamowitą pamiątką, która zawsze będzie rozczulała i przywoływała najprzyjemniejsze wspomnienia. 

Od czego zacząć przygotowanie ankiet ślubnych? 

Ankiety można kupić w takich sklepach z artykułami weselnymi, dzięki temu można zaoszczędzić wiele czasu. Warto jednak samemu przygotować pytania oraz szatę graficzną i postarać się o stworzenie ankiety, która będzie wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. 

Pracę nad ankietą należy zacząć od podjęcia decyzji, czy będą to samodzielne karty z pytaniami, czy raczej księga, która będzie oprawiona i połączona ze sobą. Nie zależnie od podjętej decyzji należy pamiętać, że ankieta powinna być spójna z charakterem wesela. 

Na uroczystość w rustykalnym stylu idealna będzie ankieta z oprawą wykonaną ze sklejki. Wesele w stylu glamour lubi przepych i elegancję. Ankieta powinna być oprawiona w czarny, ciemnozielony lub bordowy materiał, który będą zdobiły złote litery. 

Wesele w stylu nowoczesnym lubi dekoracje minimalistyczne i proste. Oprawa ankiety będzie pasowała idealnie, gdy będzie w czerni, a imiona małżonków będą proste. 

Chcąc zrobić ankietę można wykorzystać dowolny program graficzny. Na ankiecie można umieścić dekoracyjne grafiki bądź rysunki. Mogą znaleźć się różnorodne kwiaty, serca czy wreszcie para młoda, która będzie narysowana z delikatnym przymrużeniem oka. 

W ankiecie można również zostawić miejsce na zdjęcia gości. Można je wykonać w fotobudce, która znajduje się na sali lub pozostawić do uzupełnienia nowożeńcom. 

Warto również na karcie ankiety wygospodarować odrobinę miejsca na ślubne życzenia. Będzie to kolejny miły akcent.


Opublikowano

w

przez

Tagi: