Makijaż ślubny- czyli jak nie zepsuć sobie wesela

Każda kobieta wybierająca się na wesele wie jak ważny jest dobry makijaż ślubny. Niezależnie czy jest ona druhną, gościem, czy tym bardziej Panną Młodą, dla której ma to być najpiękniejszy dzień w życiu. Jak przygotować się do uroczystości? Jak sprawić, aby po wielu godzinach zabawy dalej zachwycać? Jak właściwie powinien wyglądać makijaż ślubny?

Makijaż ślubny – jaki powinien być?

Choć głównym założeniem stosowanie makijażu jest poprawa wyglądu i wyróżnienie się, trzeba uważać z przesadą. Makijaż ślubny powinien podkreślać urodę. Stonowane, spokojne kolory, zarówno na powiekach, jak i ustach sprawią, że makijaż ślubny będzie niedaleki od perfekcji. Wystarczy źle dobrany podkład, zbyt krzykliwe cienie na powiekach, a nawet nieodpowiednio dobrany odcień szminki, aby w kilka sekund zepsuć początkowo idealny makijaż.  Brązy, beże, delikatne róże to idealny wybór. Trzeba jednak uważnie nakładać produkty. Zbyt duża ich ilość sprawi wrażenie maski na twarzy oraz sztuczności, będzie podkreślać zmarszczki i pory. Bardzo dobrym pomysłem może okazać się wybranie do profesjonalnej makijażystki, a tym bardziej wykonanie próbnego makijażu na okres kilku dni, bądź tygodni przed weselem.

Jak sprawić, aby makijaż ślubny przetrwał całą noc? 

Wykonanie delikatnego i szykownego makijażu jest tzw. połową sukcesu. Co z tego, że będzie on efektowny, jeśli zacznie ścierać się po kilku godzinach, czy też świecić. Aby wzmocnić trwałość makijażu powinno się zacząć od odpowiedniego przygotowania twarzy. Dobre nawilżenie, a następnie baza i dopiero rozpoczynanie nakładanie właściwego makijażu. Bardzo dobrym pomysłem, aby utrwalić makijaż ślubny jest zastosowanie spray’u, który odpowiedzialny jest za przedłużenie świeżości oraz wytrzymałości nałożonych kosmetyków. Ostatnią deską ratunku w przypadku utraty trwałości makijażu, a przede wszystkim świecenia jest użycie bibułek matujących, które pozwolą szybko pozbyć się nadmiernego wyświecenia się twarzy. 

Odpowiednie przemyślenie i wykonanie makijażu jest drogą do stworzenia idealnego wyglądu ślubnego. Zastosowanie się do kilku podstawowych kroków: https://www.zankyou.pl/p/perfekcyjny-makijaz-slubny-jak-wybrac-wizazyste-15571 pozwoli każdej Pannie Młodej, a nawet innej uczestniczce wesele poczuć się wyjątkowo przez całą noc. 


Opublikowano

w

przez

Tagi: